Výstrojní podmínky a obecná pravidla pro účinkující

Pravidla zde máme ne kvůli nějaké ,,buzeraci,, ale proto aby vše plynulo hladce a ke spokojenosti všech. Nezapomeňte, že naším cílem je pomoci a užít si akci!

1. Akce požaduje ,,koukatelnou,, úroveň

Akce je koncipována na koukatelnost kostýmů. Je u nás vítáno každé historické období. A však není v našich silách hodnotit úroveň kostýmů každého účastníka akce. Pokud se šermem začínáte a nemáte adekvátní výstroj, pro jednou přivřeme oči a zkušenější účastníci Vám rádi poradí co zlepšit a kde nakoupit. Pokud váš kostým bude na tolik špatný budete na to přátelsky upozornění a do příštího roku budeme požadovat zlepšení. Na naší akci netrváme na LH, ale chceme aby divák ze svého pohledu viděl reálnou podobu. Opravdu nebudeme řešit gumové podrážky, šití strojem, štíty z překližky či sedlařské nýty. Jde nám hlavě o to podpořit dobrou věc, a aby se divák pobavil a vy také. A neradi bychom zažili nesmyslné střety ohledně historičnosti výstroje někoho jiného. Pokud uvidíte, že je něco špatně, bavte se o tom jako přátelé, to totiž jste!

2. Stany

Stanové tábory pro Vás máme hned dva. Dobový tábor, tak aby byl dobře vidět, a tábor nedobový, který není vůbec vidět. Nesnažte se smlouvat, stan budete mít tam kam patří, tam kde Vám někdo z realizačního týmu řekne.

3. Bezpečnost a dobovost vybavení

V celkovém rozpětí období se nikdo nevyznáme v autentičnosti všech, takže Vám budeme věřit. Ovšem, zbraně by měli být bezpečné ve smyslu bez otřepú, zbroušené na tupo na minimálně 2mm, hroty dřevcových zbraní bezpečné ( nejlépe mince na konci ). Každý si za svoje zbraně zodpovídá sám. Do bitvy nenoste ostré nože! Pořadatel má právo Vás vyzvat ke kontrole Vaší zbraně a pokud uzná, že není Vaše zbraň bezpečná pro boj, má právo vás s danou zbraní nevpustit do bitvy či turnaje. Prosíme o respektování. Jde nám o bezpečnost všech účinkujících i diváků. Bitevní šípy také podléhají kontrole a preferujeme tak zvané euro šípy. Pokud někdo neví co je euro šíp tady je odkaz jak má vypadat a případě jak si tento šíp vyrobit. http://www.alistaire.net/…htm  

Samozřejmě můžete si přivézt i jiné šípy, ale máte povinnost ukázat je k posouzení. Luky do bitvy nesmí mít sílu větší než je 35 liber.

Zakazujeme v bitvě seky kopím s tvz. křidélky! Přistihneme li Vás na Klání věků jste  skončili, a pošleme to dál mezi pořadatele dalších akcí! TAKŽE NA TO POZOR!

Zbraně střelné jako např. děla a muškety musí mít všechno v pořádku dle zákona o středních zbraních. Může přijít kontrola od policie. Majitel si za svojí zbraň zodpovídá!

V PŘÍPADĚ, ŽE SE BOJÍTE O SCHVALITELNOST VAŠICH ZBRANÍ, NEBOJTE SE KONTAKTOVAT ORGANIZÁTORY AKCE PŘEDEM. ( viz kontakt)

4. Převzetí rizika

Klání válečníků a bitvy se muže zúčastnit pouze účinkující starší 18ti let, a přijímá riziko újmy na zdraví či majetku ( výstroje ). Do bitvy jdou účastníci dobrovolně a jsou si plně vědomy rizik a odpovědnosti za svoje činy a chování.

Účastníci mladší 18ti let budou do bitvy a turnaje vpuštěni pouze za splnění podmínky, souhlasu zákonného zástupce. Dokument předají osobně organizátorům a bude úředně ověřený ( každý úřad za 30,-Kč ). Formulář stáhnete zde.

Organizátoři akce nenesou žádnou zodpovědnost za kteréhokoliv z účinkujících!

5. Alkohol

Požití alkoholu. Ano, ale z rozumem. Organizátoři mají právo Vám dát před bitvou a turnajem dýchnout. Tolerance je 0,2 pokud nadýchate víc, nebudete vpušteni do turnaje a bitvy. Zda si Vás Vaše skupina s sebou vezme na vystoupení, či ne, necháme na ní. A však na její odpovědnost. V přítomnosti diváků alkohol s mírou i nešermujicí, a večer kdo co snese.

Nechceme Vás omezovat, ale zdraví a bezpečnost na prvním místě o víc nám nejde.

6. Úklid

Při odjezdu je povinné, aby byl prostor tábora uklizený a pytle s odpadem umístěny na k tomu určeném místě. Správce ranče Vám rád vše ukáže. Prosíme o uklizení vašeho tábora před odjezdem do takové podoby, v jaké Vám byl daný plac předám. Pokud tomu tak nebude vystavuje se vaše skupina riziku, že příští ročník se už nebude moci zúčastnit. Další bod jsou záchody, záchody budou udržovány v čistotě ( budeme mít non-stop přistup), pokud čistota nebude udržena, každá skupina vyšle zástupce, a tento ,,útvar,, záchody uklidí.

7. Účast na nácviku

Přejeme si, aby se nácviku bitvy účastnilo alespoň 90% bojujících z každé skupiny. Potřebujeme mít jistotu, že víte co, kdy a jak dělat, popřípadě rozdat malé role a jiné záležitosti. Aby všichni věděli o co jde. Předem moc děkujeme.

8. Zázemí

V den příjezdu prosím dbejte slov realizačního týmu, a jeďte auta zaparkovat tam, kam vám členové týmu řeknou. V době konání akce musí všechna auta opustit areál ranče. Jediné vyjímky platí pro personál ranče, pohotovostní vůz ( pro případ zásobování, nebo odvozu do nemocnice ), vůz taxislužby ranče Šídlovák, a vozy pro ZTP. Vláček jezdí i během naší akce, tak ať má kudy.

9. Psi

Neradi bychom na akci viděli u účastníků ,,dobového,, pejska s nedobovým vodítkem. Pouštět psi na volno během akce není dovoleno, ani účinkujícím, ani návštěvníkům!

Pokud si ještě na něco vzpomeneme, určitě připíšeme.

Děkujeme. SHŠ VIVA GLADIUS

 732 total views,  2 views today